Przygotuj album na zdjęcia według swoich preferencji!

Przygotuj album na zdjęcia według swoich preferencji!

brak ocen

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które lubią po niedzielnym obiedzie usiąść w fotelu i przeglądać zdjęcia w albumie rodzinnym, to wspaniale, że tu jesteś! Być może zainteresuje Cię własnoręczna robota, dzięki której stworzysz piękny i indywidualny album na zdjęcia. Nie potrzeba dużej wiedzy! Wystarczy, że zapoznasz się z poniższymi radami w naszym artykule, odpowiednio się przygotujesz do pracy i możesz działać! Wyobraźnia z pewnością poprowadzi Cię w dobrym kierunku.

Jak rozpocząć pracę nad albumem do zdjęć?

Zanim rozpoczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu oraz ilości stron. Album powinien stanowić ze wszystkimi elementami logiczną całość, łącznie z kolorystyką oraz motywem zdjęć. Zrób listę zakupów, kup to, co niezbędne i postaraj się wytypować wolny dzień na wykonanie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać troszkę relaksu.

Jaki materiał będzie najwłaściwszy na bazę do albumu na zdjęcia?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna, szczególnie jeżeli zamierzasz wkleić więcej fotografii. Wybierz do tego celu grubszy papier czy też tekturę. Jeżeli chciałbyś stworzyć album z mniejszą ilością zdjęć, możesz do tego użyć zwykłego papieru technicznego.

W jaki sposób złączyć cały album?

Możesz do tego celu zastosować bindownicę, jeżeli taką posiadasz albo zrobić to w najbliższym punkcie ksero. Kolejnym sposobem są tasiemki. Jest to najtańsza opcja i wystarczy, jeśli udasz się do sklepu w typie pasmanterii i kupisz satynowe albo bawełniane wstążki. W internecie nabędziesz także otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do wykonania otworów w albumie wystarczy Ci najzwyklejszy dziurkacz.

Naszykuj listę zakupów, która wspomoże Cię w pracy nad albumem do zdjęć!

Do stworzenia na własną rękę albumu, przyda Ci się kilka akcesoriów papierniczych.

Poniżej lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka i cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak przygotować bazę do albumu na zdjęcia?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako pierwsza i ostatnia strona albumu. Na krótszym boku, zrób dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, aby otwory na obu tekturkach wykonane zostały w tych samych miejscach. To samo wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Wymyśl motyw przedniej okładki, który będzie pasował do stylu całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka jest w podobnym kolorze. Pamiętaj też, aby przed przyklejeniem papieru wykonać w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie np. czarne, wówczas strony będą prezentować się jak w starych albumach, możesz je także ozdobić w dowolny sposób. Na sam koniec scal wszystkie strony i okładki kółkami.

Użyteczne rady, które pomogą Ci w montażu własnego albumu!

Do zrobienia albumu własnoręcznie, potrzebujesz jeszcze kilku ważnych rad, które w sposób użyteczny pomogą Ci stworzyć swój wymarzony produkt. Rozmieszczaj dekoracje równo tak, by grubość kartek na wszystkich stronach była równa lub przybliżona. Zostaw tyle miejsca, ile potrzebujesz na przyklejenie zdjęć. Nie przytłaczaj zdjęć ozdobami, których jest zbyt dużo. Lepiej mniej, a efektywniej! Baw się kolorami.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Podobne artykuły

Brak artykułów