Jaki dywan wybrać do pokoju dziecka? Przekonaj się sam!

Jaki dywan wybrać do pokoju dziecka? Przekonaj się sam!

brak ocen

Czy chciałbyś kupić dywan do pokoju swojego dziecka, ale nie wiesz, który będzie najlepszy? Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi radami, które wspomogą Cię w wyborze oraz podpowiedzą, na co zwracać uwagę podczas zakupu! Najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowania dywanu przez Twojego malucha! Następną kwestią jest dobór kolorystyczny, odpowiedni rozmiar, a także czyszczenie, które powinny być łatwe.

 

Jaki jest odpowiedni rozmiar dywanu do pokoju dziecka?

Aby dziecko będzie mogło bez ograniczeń się bawić, a w szczególności biegać na boso, warto kupić większy dywan. Dywan rozłożony na całej podłodze dziecięcego pokoju zapewni dziecku większe pole do zabawy.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru dywanu dziecięcego, myśląc o jego czyszczeniu?

Dywan dla dzieci musi być w przede wszystkim łatwy w utrzymaniu — dać się szybko wyprać, nawet z wykorzystaniem domowych sposobów. Dzieci nie zwracają uwagi na podłoże np. podczas gdy na nim jedzą, piją czy bawią się kredkami. W dodatku, jeśli mamy w domu także zwierzęta, które bawią się z naszymi pociechami, musimy pamiętać o tym, aby z wybranego przez nas dywanu bez trudu dało się usunąć ich sierść.

Jaki materiał na dywan do pokoju dziecka się nadaje?

Materiał, z jakiego będzie wykonany nasz dywan do pokoju dziecięcego, także nie jest bez znaczenia. Optymalny byłby z polistyrenu czy też akrylu. Modeli z długim włosiem lepiej się wystrzegać. Resztki różnych rzeczy pozostałych po zabawie mogą być trudne do usunięcia. A do tego dla dzieci z alergią także lepiej sprawdzi się dywan wykonany ze sztucznego materiału. Dla dzieci rozpoczynających naukę chodzenia lepiej sprawdzi się gruby dywan, który uchroni go przed skutkami upadku i potknięć.

Czy wzór dywanu w pokoju dziecięcym ma znaczenie?

Nasza pociecha z pewnością będzie zadowolona, jeżeli na dywanie pojawią się jej ulubione postacie z bajek. Należałoby dodatkowo wziąć pod uwagę modele z różnymi figurami geometrycznymi, kołami, czy motywem puzzli, które będą dodatkowo aktywizować dziecko do zabawy. Warto jednak rozważyć bardziej stonowane kolory, dzięki którym dywan będzie służył dziecku przez lata, nawet po zmianie aranżacji pokoju.

Jaki dywan kupić, aby był bezpieczny dla dziecka?

Chciałbyś, aby Twoje dziecko było bezpieczne i szczęśliwe? Z pewnością tak! Zacznij od zakupów, które dobrze wpłyną na Twoją pociechę. Przy kupnie dywanu postaraj się, aby był z porządnego materiału. Absolutnie nie może być ze szkodliwych tworzyw! Jego długość i szerokość powinna być na tyle odpowiednia, by przykryły w miarę możliwości całą podłogę, tak, by nie przesuwał się w żadną stronę. Jeśli chodzi o grubość, to opłaca się kupić grubszy, który będzie izolował dziecko od zimnej podłogi!

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Podobne artykuły
Jakie zalety ma zbiornik na RSM?
Komentarzy:0
brak ocen
Gdzie sprawdzą się kosiarki traktorowe?
Komentarzy:0
brak ocen
Wyspa kuchenna - czy to dobry pomysł?
Komentarzy:0
brak ocen
Jakie są zalety siatek plecionych?
Komentarzy:0
brak ocen